Zwycięski Chomentów! Historyczna wygrana z Szydłowcem!

21 lutego 2018r na hali w Mirowie odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Mirów. Organizatorem turnieju była miejscowa Gryfia Mirów. W turnieju wzięło udział 7 drużyn: Hubertus Chomentów, Gryfia Mirów I, Gryfia Mirów II, KS Jastrząb, Hubal Chlewiska, Szydłowianka Szydłowiec, LUKS Ruda Wielka. Rozgrywki odbywały się w większości w przyjaznej atmosferze, mimo zaciętej rywalizacji. Zawody obserwowało z zainteresowaniem wielu mieszkańców Mirowa i okolic.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. W grupie trafiliśmy na drużyny Mirów II, Szydłowianka Szydłowiec, Hubal Chlewiska. Pierwszy mecz Rozgrywaliśmy z drużyną z Mirowa, którą bez większych problemów pokonujemy 1-3. Kolejny mecz to gra z mocniejszym rywalem, jakim jest Szydłowianka. Warto przypomnieć że drużyna z Szydłowca na co dzień występuje w Campeon Lidze Okręgowej. Mecz od początku nie układał się po naszej myśli i już po 5 minutach przegrywamy 2-0. Zdołaliśmy wyrównać, lecz to zawodnicy Szydłowianki cieszyli się z ostatecznego zwycięstwa 3-2. Ostatnim rywalem grupowym był Hubal. Po pełnym emocji meczu remisujemy w ostatnich sekundach 4-4 i to my trafiamy do Półfinałów z drugiego miejsca. W półfinale trafiliśmy na pierwszą drużynę gospodarzy. Zaczynamy uważnie w obronie, nie pozwalając oddawać celnych strzałów i gramy z kontry, co przynosi szybkie efekty. Już w 5 minucie wygrywamy 0-3. Stan licznika do końca spotkania uległ niewielkiej korekcie, wygrywamy ostatecznie 1-4. Odsyłamy drużynę gospodarzy z kwitkiem i to my trafiamy do finału. Jak się okazało nasza grupa okazała się mocniejsza, gdyż w drugim półfinale Szydłowianka pokonała Rude Wielką 3-1. Finałowy mecz rozpoczyna się fatalnie dla nas. Po 2 strzałach ze względnie dalekiej odległości przegrywamy 2-0. Powtórzyła się początkowa faza z grupowej rywalizacji. Zaczęliśmy gonić wynik, czego efektem była strzelona bramka na 2-1. Po chwili przegrywamy 3-1. Jednak nasza drużyna nie z takich opresji wychodziła. Frontalnymi atakami przyciskaliśmy Szydłowiankę i to my na minute przed końcem wygrywaliśmy 3-4. Do końca finału nie pozwoliliśmy sobie już wyrwać wygranej. Po pełnym walki finale HUBERTUS CHOMENTÓW WYGRYWA TURNIEJ. Strzelcem turnieju został Patryk Skura z 7 trafieniami, a bił się o koronę króla strzelców z innym zawodnikiem naszej drużyny Damianem Grzmilem, który na swoim koncie zanotował 6 goli.