Klub powstał w 1999 roku.

Do 24 maja 2004 roku uczestniczyliśmy w rozgrywkach gminnych - amatorskich. Tego dnia klub został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Radomiu.

Walkę w „B” klasie zaczęliśmy jednak dopiero w maju 2004 roku.

Jako żesezon 2004/2005był początkiem naszej przygody z zawodową piłką, uplasowaliśmy się na dziesiątym miejscu tuż za plecami Woli Lipienickiej.

Wsezonie 2005/2006poszło nam o wiele lepiej i zajęliśmy wysokie, szóste miejsce. W tym sezonie po raz pierwszy KS zagrał w Pucharze Polski. W pierwszej rundzie przegraliśmy na własnym stadionie z Zamłyniem Radom (2:4).

Sezon 2006/2007zakończył się dla nas wyśmienicie. Zajęliśmy drugie miejsce i musieliśmy walczyć w barażach o awans do „A” Klasy. Baraże rozegraliśmy na naszą korzyść i po dwumeczu mogliśmy fetować awans do wyższej ligi. Jak na sezon 2006/2007 to jednak nie koniec. Po raz pierwszy w historii klubu w Pucharze Polski wygraliśmy, a przegranym okazał się zespół z Rudy Wielkiej (8:6). Awansowaliśmy do drugiej rundy, o wtedy to los się od nas odwrócił. Przegraliśmy na własnym stadionie i odpadliśmy po ciężkim meczu z Orłem Wierzbica (0:3).

Wsezonie 2007/2008okazało się że, nasza drużyna nie jest taka zła i szczęśliwie utrzymaliśmy się w „A” klasie na przedostatnim miejscu. W Pucharze Polski nasza drużyna rozgrywała mecz z KS Jastrząb. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. W nim przegraliśmy (2:4) i nasza drużyna mogła pożegnać się z drugą rundą PP.

Wsezonie 2008/2009nasi piłkarze odzyskali wiarę w siebie i pokazali nam bardzo ładny futbol, zajmując 11 miejsce w lidze ze zdobyczą 33 punktów.

Sezon 2009/2010to sezon pełen rozczarowań. Po za tym, że zespół grał ładny futbol nie zdobywał bramek - tracąc je masowo. Być może jeden, skuteczny napastnik wszystko by zmienił. Było jak było, najważniejsze, że zostaliśmy w A klasie. Zespół zdobył w meczach, dużą większość w rundzie wiosennej, kiedy to do zespołu dołączyli wartościowi gracze a zespół zdawał sobie sprawę z zagrożenia spadkiem.

Rozgrywki wsezonie 2010/2011to przede wszystkim walka o środek tabeli, o spokojne utrzymanie. Nikt na siłę nie pcha się do przodu, wszystko małymi kroczkami.

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

Drużyna juniorów powstała kiedy to KS Chomentów przeszedł do „A” klasy (sezon 2005/2006). Wtedy nasi młodzi utalentowani piłkarze rozegrali bardzo dobry sezon, kończąc go na trzecim miejscu. W swoim ostatnim sezonie (2009/2010) nasi młodzieżowcy zajęli przedostatnie miejsce w lidze, a trener podjął decyzję o rozwiązaniu tej sekcji młodzieżowej.

Drużyna juniorów młodszych powstała w 2010 roku, w miejsce juniorów. Powodem była duża liczba młodszych zawodników, która nie mogła odnaleźć się w otoczeniu masywniejszych zawodników w lidze juniorów. Teraz mają szanse zaistnieć wśród równych sobie.

ROKOWANIA

KS Chomentów cały czas się rozwija, i - jak wielu przewiduje - ma przed sobą świetlaną przyszłość.