SZTAFETA BEZ GRANIC DLA NIEPODLEGŁEJ POLSKI 100 km w 100 - lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości 100 kilometrów granicami Miasta i Gminy Skaryszew – właśnie taki dystans pokonamy, wspólnie z mieszkańcami Miasta i Gminy Skaryszew, aby uczcić 100-tną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Sztafeta bez granic dla NIEPODLEGŁEJ POLSKI” to bieg sztafetowy, który ma charakter symboliczny, niosący ogromną wartość integracyjną dla mieszkańców naszej gminy. Dlatego chciałbym zaprosić do udziału w biegu. „Sztafeta bez granic dla NIEPODLEGŁEJ POLSKI” to symboliczny wyraz naszego zjednoczenia dla niepodległej Polski. Trasa sztafety będzie wiodła wzdłuż granic Miasta i Gminy Skaryszew. Podczas biegu uczestnicy sztafety będą przekazywać sobie flagę narodową, a symboliczny dystans będzie można pokonywać nie tylko biegiem, ale także na rowerze z kijkami lub innej dozwolonej aktywności.

„SZTAFETA BEZ GRANIC DLA NIEPODLEGŁEJ POLSKI” wystartuje w niedzielę, 28 października, o godz. 8 rano ze Skaryszewskiego Rynku, z błogosławieństwem Księdza Kanonika Dariusza Skroka - Proboszcza Parafii Św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie. Uroczyste zakończenie biegu, z wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego odbędzie się również na Skaryszewskim Rynku ok godziny 18-19.

Przebieg trasy, miejsca zmian oraz regulamin biegu sztafetowego dostępny jest na stronie skaryszew.pl. Na zgłoszenia czekamy do 25 października. Zgłoszenia można dokonać osobiście w siedzibie urzędu MiG Skaryszew lub drogą e-mail na adres: promocja@skaryszew.pl, pawel_tuzinek@wp.pl

Do czynnego uczestnictwa zapraszamy również, zespoły ludowe, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, osoby które nie uprawiają aktywnie sportu. Wasz udział w tym wydarzeniu będzie bardzo mile widziany. Mamy pomysł na Waszą obecność. Jeśli Państwo chcieli by się włączyć bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Wasz udział w tym wydarzeniu będzie bardzo mile widziany. Mamy pomysł na Waszą obecność. Jeśli Państwo chcieli by się włączyć bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Osoby do kontaktu ze strony Urzędu Miasta i Gminy Joanna Sowa, ze strony OSP Skaryszew Paweł Tuzinek.

Organizatorzy wydarzenia: Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie i Urząd Miasta i Gminy Skaryszew.

Bardzo proszę o udział w tym Ważnym Patriotycznym Projekcie.

Paweł Tuzinek – koordynator projektu